מה הם היתרונות של Yacon?

Yacon, Polymnia sonchifolia, הידוע גם בשם הקרקע פרואני אפל, הוא יליד דרום אמריקה כי הוא קרוב משפחה של החמנית. היא מייצרת פקעות עסיסיים, אכיל, שממנו לתרגם את שמו, “ השורש דומעות, ” נגזר.

אנשים בהרי האנדים נהנו yacon כמקור מזון יותר מאלף שנים. Yacon מציע יתרונות בריאותיים מסויימים.

לחץ כאן כדי לקנות תוספת Yacon

ניהול רמת הסוכר בדם

סירופ העשוי yacon שורש עשוי לעזור להוריד את רמת הסוכר שלך, על פי מחקר שפורסם בגיליון אפריל 2009 של “תזונה קלינית”. מולקולות sugarlike ב yacon הידועה בשם fructooligosaccharides, אשר נגזרות פחמימה nondigestible בשם אינולין, לספק כחצי המתיקות של הסוכר מבלי לעורר את רמות הסוכר בדם.

במסגרת המחקר, מתנדבים שמנים עם תנגודת לאינסולין, המהווה התגובה לא הולם של תאים לנוכחות של אינסולין, ניתנו שתי מנות יומיות של סירופ yacon המכיל גרם 0.29 ו 0.14 גר’ fructooligosaccharides לכל קילוגרם של משקל גוף.

בסוף המחקר 120 יום, המשתתפים שהושגו רמות האינסולין בצום נמוך משמעותית. עם זאת, רמות הסוכר בדם בצום לא הושפעו. המחקר הראה גם כי yacon סירופ לקדם ירידה במשקל, לדכא את התיאבון.

לחץ כאן כדי לקנות תוספת Yacon

מניעת סרטן

היתרונות הפוטנציאליים נגד סרטן של yacon היו הפגינו במחקר תרביות רקמה של תאים סרטניים אנושיים צוואר הרחם שפורסם בגיליון אוקטובר 2011 של כתב העת “Fitoterapia.” תרכובות Yacon מעוכבים של גדילה והתרבות של תאים סרטניים, קידום מוות מוקדם של תאים.

במחקר תרביות רקמה שפורסם בגיליון דצמבר 2010 של כתב העת “ כימיה, המגוון הביולוגי, ” בפטריה שגדלה על שורשים, עלים של yacon הפגינו נגד סרטן הטבות נגד סרטן העור, המעי הגס, העצבים והדם.

בריאות הכבד

שילוב של yacon סילימארין, אשר הוא המרכיב הפעיל, גדילן מצוי, שיפור כולסטרול וסוכר בדם רמות בחולים עם תסמונת מטבולית במחקר שפורסם בגיליון מרץ 2008 של “מזון, רעלים כימיים” תסמונת מטבולית הוא שילוב של תנאי זה מגביר את הסיכון למחלות לב וסוכרת.

במסגרת המחקר, המשתתפים צרך 2.4 גרם של yacon ו- 0.8 גר’ סילימארין במשך 90 יום. תוצאות המחקר הראו תוספת שילוב משופר רמות כולסטרול ולמנוע הצטברות שומן בכבד, מובילים החוקרים להסיק כי yacon, סילימארין עשוי לקדם לב בריא לבין תפקוד הכבד.

לחץ כאן כדי לקנות תוספת Yacon

שימושים תזונתיים

Yacon טריים יש טעם מתוק מעט מרקם פריך דומה לזה של תפוח עץ, ואילו טעמו הוא קרוב לזה של אבטיח. דרום אמריקאים יאכלו את פקעות, אשר יכול לנוע בין צהוב סגול, כמו פירות, מיץ לימון, דבש, או שהם להוסיף אותו סלט פירות.

באפשרותך גם תקפיצי, צלוי או לאפות yacon כצמח. השתמש yacon עלים, גם גבוה ב אינולין, לכרוך מזונות אחרים כמו כרוב או עלים ענבים, או מכינים להם לעשות תה צמחים. Yacon סירופ ותוספי מזון אבקת yacon הינם גם זמינים.

לחץ כאן כדי לקנות תוספת Yacon

local_offerevent_note June 2, 2020

account_box masroysaja