Aké Sú Výhody Yacon?

Yacon, Polymnia sonchifolia, tiež známy ako peruánsky pozemné jablko, je rodák z Južnej Ameriky, ktorá je relatívna slnečnice. To produkuje šťavnaté, jedlé hľuzy, z ktorých jej názov preložený ako “ vodnatá koreň, ” je odvodený.

Ľudia v Andách rád yacon ako zdroj potravy pre viac ako tisíc rokov. Yacon ponúka určité zdravotné výhody.

Kliknite tu kúpiť Yacon doplnok

Riadenie hladiny cukru v krvi

Sirup z yacon koreňa môže pomôcť znížiť hladinu cukru v krvi, podľa štúdie uverejnenej v apríli 2009 vydanie “Klinickej výživy.” Sugarlike molekúl v yacon známy ako fruktooligosacharidy, ktoré sú odvodené od nondigestible sacharid nazýva inulín, poskytnúť asi pol sladkosť cukru bez zvyšovania hladiny cukru v krvi.

V štúdii, obéznych dobrovoľníkov s inzulínovou rezistenciou, ktorá je neprimeraná reakcia buniek na prítomnosť inzulínu, dostali dve denné dávky yacon sirup obsahujúci 0,29 gramov a 0,14 gramov fruktooligosacharidy na kilogram telesnej hmotnosti.

Na konci 120-dňová štúdia, účastníci dosiahla podstatne nižšia pôst hladiny inzulínu. Avšak, pôst hladiny cukru v krvi neboli ovplyvnené. Štúdia tiež ukázala, že yacon sirup podporovať úbytok hmotnosti a potlačenie chuti do jedla.

Kliknite tu kúpiť Yacon doplnok

Prevencia rakoviny

Potenciálnych protinádorových výhody yacon bola preukázaná v štúdii tkanivové kultúry ľudskej rakoviny krčka maternice buniek zverejnené v októbri 2011 vydanie časopisu “Fitoterapia.” Yacon zlúčeniny inhibovaný rast a rozmnožovanie buniek rakoviny a podporovať včasné bunkovú smrť.

Tkanivové kultúry štúdia zverejnená v decembri 2010 vydanie časopisu “ chémie a biodiverzity, ” huba, ktorá rastie na korene a listy yacon preukázali protirakovinové prospechy nádorov kože, hrubého čreva, nervové a krvi.

Pečeň zdravotníckych

Kombinácia yacon a Silymarín, ktorá je aktívna zložka v Pestrec, vylepšené cholesterolu a cukru v krvi hladiny u pacientov s metabolickým syndrómom štúdia zverejnená v marci 2008 vydanie “Jedlo a chemická toxikológia.” Metabolického syndrómu je kombinácia podmienok, ktorá zvyšuje riziko ochorenia srdca a cukrovky.

V štúdii, účastníci spotrebované 2,4 g yacon a 0,8 gramov Silymarín denne po dobu 90 dní. Výsledky ukázali dodatku kombinácia zlepšenie hladiny cholesterolu a zabrániť hromadenie tuku v pečeni, predné výskumníci k záveru, že yacon a silymarínu môže podporovať zdravé srdce a pečeňových funkcií.

Kliknite tu kúpiť Yacon doplnok

Diétne použitie

Čerstvé yacon má mierne sladkú chuť a chrumkavé textúry podobne ako apple, zatiaľ čo jej chuť je blízko, že z melónu. Južná Američania jedia hľuzy, ktoré môžu siahať od žltá na fialovú, ako ovocie, s citrónovou šťavou a medom, alebo sa pridať k ovocný šalát.

Môžete tiež hýbať-smažiť, pečené alebo Pečieme yacon ako zelenina. Použite yacon listy, tiež s vysokým obsahom inulínu, zabaliť iné potraviny ako kapusta alebo hroznové listy alebo variť im robiť bylinkový čaj. Yacon sirup a práškového yacon doplnky sú tiež k dispozícii.

Kliknite tu kúpiť Yacon doplnok

local_offerevent_note May 17, 2020

account_box masroysaja