Jaké Jsou Výhody Rostlinná?

Rostlinná, Polymnia sonchifolia, také známý jako peruánské pozemní jablko, je rodák z Jižní Ameriky, který je příbuzný slunečnice. To produkuje šťavnaté, jedlé hlízy, z nichž jeho název přeložit jako “ vodnaté kořen, ” je odvozen.

Lidé v Andách požívaly rostlinná jako zdroj potravy pro více než tisíc let. Rostlinná nabízí některé zdravotní výhody.

Chcete-li koupit rostlinná doplnit

Řízení hladiny cukru v krvi

Sirup z kořene rostlinná může pomoci snížit hladinu cukru v krvi, podle studie zveřejněné v dubnu 2009 vydání “Klinické výživy.” Sugarlike molekuly v rostlinná, známé jako fructooligosaccharides, které jsou odvozeny z nondigestible sacharidy zvané inulinu, poskytují asi polovinu sladkost cukru bez zvýšení hladiny cukru v krvi.

Ve studii obézní dobrovolníků s inzulínovou rezistenci, která je nevhodná reakce buněk na přítomnost inzulínu, dostali dvě denní dávky rostlinná sladidla obsahující 0,29 gramů a 0,14 gramů fructooligosaccharides na kilogram tělesné hmotnosti.

Na konci studie 120 dnů účastníci dosáhli výrazně nižší půst hladiny inzulínu. Však nebyly postiženy půst hladiny cukru v krvi. Studie také ukázala, že rostlinná sladidla podporuje hubnutí a potlačení chuti k jídlu.

Chcete-li koupit rostlinná doplnit

Prevence rakoviny

Potenciální protinádorové výhody rostlinná byly prokázány ve studii tkáňové kultury buněk lidské rakoviny děložního čípku v říjnu 2011 vydání časopisu “Fitoterapia.” Rostlinná sloučeniny inhibovat růst a množení nádorových buněk a tím předčasné smrti buňky.

V tkáňové kultuře studie zveřejněné v prosinci 2010 vydání časopisu “ chemie a biologická rozmanitost, ” houba, která roste na kořeny a listy rostlinná prokázána protinádorová výhody proti rakovin kůže, dvojtečka, nervů a krev.

Jaterní zdraví

Kombinace rostlinná a silymarin, který je aktivní složkou v Ostropestřec, zvýšení cholesterolu a cukru v krvi hladiny u pacientů s metabolickým syndromem ve studii zveřejněné v březnu 2008 vydání “Potraviny a chemické toxikologie.” Metabolický syndrom je kombinací podmínek, které zvyšuje riziko srdečních onemocnění a cukrovky.

Ve studii účastníci spotřebováno 2,4 g, rostlinná a 0,8 gramů silymarin denně po dobu 90 dnů. Výsledky ukázaly, že kombinace doplněk zlepšila hladina cholesterolu a brání hromadění tuku v játrech, což vedlo výzkumníky k závěru, že rostlinná a silymarin může podporovat zdravé srdce a funkce jater.

Chcete-li koupit rostlinná doplnit

Dietní využití

Čerstvý rostlinná má lehce nasládlou chuť a křupavé textury podobně jako apple, zatímco jeho chuť se blíží meloun. Jižní Američané jedí hlízy, které mohou být v rozsahu od žluté do fialové, jako ovoce, s citrónovou šťávou a medem, nebo přidávají do ovocných salátů.

Můžete také smažené, pečené nebo péct rostlinná jako zelenina. Pomocí rostlinná listy, také vysoko v inulinu, zalomení jiných potravin, stejně jako zelí nebo hroznové listy, nebo umícháte udělat bylinkový čaj. Rostlinná sladidla a sušená rostlinná doplňky jsou také k dispozici.

Chcete-li koupit rostlinná doplnit

local_offerevent_note June 3, 2020

account_box masroysaja