Jakie Są Zalety Yacon?

Yacon, Polymnia sonchifolia, znany również jako peruwiańska ziemi jabłko, jest rodem z Ameryki Południowej, który jest krewny słonecznika. Daje soczyste, jadalne bulwy, z których jego nazwę, przetłumaczone jako “ głównym łzawienie, ” pochodzi.

Ludzie w Andach cieszą yacon jako źródło pokarmu dla ponad tysiąc lat. Yacon oferuje pewne korzyści dla zdrowia.

Kliknij tutaj, aby kupić Yacon suplement

Zarządzanie cukru we krwi

Syrop z korzenia yacon może pomóc obniżyć poziom cukru we krwi, według badań opublikowanych w kwietniu 2009 wydanie “Clinical Nutrition”. Sugarlike cząsteczek w yacon znany jako lnu, które pochodzą z nondigestible węglowodanów o nazwie inulina, dostarczają połowę słodycz cukru bez podnoszenia poziomu cukru we krwi.

W badaniu otyłych wolontariuszy z opornością na insulinę, która jest niewłaściwe odpowiedzi komórek na obecność insuliny, miały dwóch dawek dobowych yacon syrop zawierający 0,29 g i 0,14 g lnu na kilogram masy ciała.

Na koniec badania 120-dniową uczestnicy osiągnął znacznie niższe czczo poziom insuliny. Jednak nie zostały dotknięte czczo poziom cukru we krwi. Badanie wykazało również, że yacon syrop promować utrata masy ciała i apetytu stłumione.

Kliknij tutaj, aby kupić Yacon suplement

Profilaktyka raka

Potencjalne korzyści przeciwnowotworowe yacon wykazano w badaniu tkankowe komórki ludzkiego raka szyjki macicy, opublikowanym w październiku 2011 numerze czasopisma “Ziołolecznictwo.” Związki Yacon hamuje wzrost i rozmnażania się komórek nowotworowych i promowane przedwczesnej śmierci komórki.

W badaniu tkankowe opublikowane w grudniu 2010 numerze czasopisma “ chemii i różnorodności biologicznej, ” grzyb, który rośnie na korzenie i liście yacon wykazano przeciwnowotworowe korzyści przed rakiem skóry, jelita grubego, nerwów i naczyń.

Zdrowia wątroby

Połączenie yacon i Sylimaryna, która jest aktywnym składnikiem ostropestu, poprawy poziomu cholesterolu i cukru we krwi u pacjentów z zespołem metabolicznym, w badaniu opublikowana w marcu 2008 “Żywności i toksykologii chemicznych.” Zespół metaboliczny jest kombinacją warunków, które zwiększa ryzyko chorób serca i cukrzycy.

W badaniu uczestnicy spożywane 2.4 g yacon i 0.8 g Sylimaryna dziennie przez 90 dni. Wyniki wykazały uzupełnienie połączenie poprawić poziom cholesterolu i zapobiegać akumulacji tłuszczu w wątrobie, wiodących naukowców do wniosku, że yacon i Sylimaryna może promować zdrowe serce i czynności wątroby.

Kliknij tutaj, aby kupić Yacon suplement

Zastosowania diety

Świeże yacon ma słodkawy smak i chrupiące, podobnie jak jabłka, a jego smak jest zbliżony do tego z arbuza. South Amerykanie jedzą bulwy, które może wahać się od żółtego do fioletowy, jak owoce, sok z cytryny i miodu, lub dodać go do sałatki owocowej.

Można również podsmażyć, pieczeń lub piec yacon jako warzywo. Użyj yacon liści, także w wysokiej inulina, owinąć innych środków spożywczych, jak kapusta lub liście winogron, lub napar je do herbaty ziołowe. Dostępne są również Yacon syrop i proszku yacon suplementów.

Kliknij tutaj, aby kupić Yacon suplement

local_offerevent_note May 16, 2020

account_box masroysaja