Yacon Faydaları Nelerdir?

Yacon, Polymnia sonchifolia da Perulu zemin elma, ayçiçeği akrabası olduğu Güney Amerika’nın yerel bir. Sulu, yenilebilir yumrular, adını, hangi tercüme olarak ürettiği “ sulu kök, ” elde edilir.

İnsanlar Andes yacon bin yıldan fazla bir besin kaynağı olarak keyif aldık. Yacon bazı sağlık yararları sağlar.

Yacon takviyesi almak için burayı tıklayın

Kan şekeri yönetimi

Şurup yacon kök yapılan kan şekerini düşürmek “Klinik Beslenme” Nisan 2009 sayısında yayınlanan bir araştırmaya göre yardımcı olabilir Sugarlike molekülleri inulin denilen bir nondigestible karbonhidrat türetilmiştir, fructooligosaccharides bilinen yacon şeker tatlılık yaklaşık yarım kan şekeri seviyesini yükseltme olmadan sağlar.

Çalışmada, uygun olmayan hücreleri insülin varlığı yanıttır, insülin direnci ile obez gönüllü yacon şurubu 0.29 gram ve fructooligosaccharides vücut ağırlığının kilogram başına 0.14 gram içeren iki günlük doz verildi.

120 Günlük çalışmanın sonunda, katılımcıların daha düşük açlık insülin düzeyleri elde vardı. Ancak, açlık kan şekeri seviyeleri etkilenen değil. Çalışma Ayrıca yacon şurup kilo kaybı teşvik ve iştah bastırmak gösterdi.

Yacon takviyesi almak için burayı tıklayın

Kanser önleme

Yacon antikanser potansiyel yararları bir doku kültürü çalışması “Fitoterapia.” dergisi Ekim 2011 sayısında yayımlanan insan servikal kanser hücrelerinin içinde gösterilen Yacon bileşikleri inhibe büyüme ve kanser hücrelerinin üreme ve erken hücre ölümü yükseltildi.

Bir doku kültürü araştırma dergisi Aralık 2010 sayısında yayınlanan “ kimya ve biyolojik çeşitlilik, ” kök ve yaprakları yacon yetişen bir mantar cilt, kolon, sinir ve kan kanserleri karşı antikanser yararları gösterilmiştir.

Karaciğer sağlığı

Yacon ve geliştirilmiş kolesterol ve kan şekeri düzeyleri hastalarda metabolik sendromlu bir çalışmada “Gıda ve kimyasal toksisitesi.” Mart 2008 sayısında yayımlanan süt thistle içinde aktif bileşen olan silymarin Metabolik sendrom, kalp hastalığı ve diyabet riskini artırır bir koşul birleşimidir.

Çalışmada, katılımcıların 2.4 gram yacon ve 90 gün boyunca günde silymarin 0.8 gram tüketilen. Sonuçları kombinasyonu ek kolesterol düzeylerini geliştirmek ve araştırmacılar yacon ve silymarin sağlıklı kalp ve karaciğer fonksiyon teşvik sonuç olarak lider karaciğerde yağ birikimi engelledi gösterdi.

Yacon takviyesi almak için burayı tıklayın

Diyet kullanır

Onun lezzet Bu karpuz olmakla birlikte taze yacon hafif tatlı bir tat ve gevrek doku bir elma için benzer sahiptir. Sarı, limon suyu ve bal, bir meyve mor değişebilir yumrular, Güney Amerikalılar yiyecek veya onlar meyve salatası için ekleyebilirsiniz.

Ayrıca, tavada kızartma veya yacon bitkisel olarak pişirin. Lahana veya yaprak gibi diğer gıdalar sarmak için yacon yaprakları, inulin içinde aynı zamanda yüksek kullanın veya onlara bir bitki çayı demlensin. Yacon şurubu ve toz yacon takviyeleri mevcuttur.

Yacon takviyesi almak için burayı tıklayın

local_offerevent_note May 15, 2020

account_box masroysaja